Tipy na výlet

Nepřeberné množství turistických cílů, okouzlující příroda západních Krkonoš, aktivní odpočinek... To vše a ještě mnohem víc nabízí dovolená v Rokytnici nad Jizerou.

Hlídka na Stráži

Vyhlídkový lesopark Hlídka na Stráži je ideálním místem, kde můžete strávit krásné odpoledne s rodinou i s přáteli. Vezměte si pohodlné oblečení, vhodnou obuv a malou svačinu. Všechny starosti a problémy naopak nechejte doma. Můžete vyrazit ráno i večer, pěšky nebo na kole. Cíl cesty Vás vždy odmění krásným zážitkem.
Foto: OBA creators

www.hlidkanastrazi.cz

Lyžování/skiareály

V Rokytnici nad Jizerou je celkem 21 lyžařských vleků a dvě čtyřsedačkové lanovky. Jedna vede téměř až na vrchol Lysé Hory (1343 m n. m.). Jako jediná v ČR vede do první zóny Národního parku. Její délka je 2198 m a je nejdelší čtyřsedačkovou lanovkou v České republice.

V zimě je připraveno přes 21 km sjezdových tratí, z toho 16 km s umělým zasněžováním. V nabídce místních skiareálů je i večerní lyžování.

Je zde několik lyžařských škol a půjčoven lyžařského vybavení. Mezi skiareály a centrem města jezdí v zimní sezóně bezplatný skibus v pravidelných intervalech.

Běžecké lyžování

V okolí Rokytnice je veliké množství běžkařských tratí. Upravované běžkařské tratě se nacházejí v blízkosti centra města (u Kapličky, okolo Strážníku) i ve vyšších polohách okolo Studenova nebo Dvoraček. Trasy z Rokytnice nad Jizerou navazují na „Krkonošskou magistrálu“, která protíná celé Krkonoše, dále navazují na Jizerskou magistrálu a běžkařské tratě v polských Jakuszycích.

Skialpinismus

Skialpinismus je stále oblíbenějším sportem a Krkonoše jsou pro skialpinistické túry v České republice nejvhodnějším terénem. Rokytnice nad Jizerou je vhodným výchozím bodem nejen pro krátké výlety, ale i pro náročnější celodenní výpravy. Chcete si skialpinismus vyzkoušet? V Rokytnici je několik půjčoven skialpinistického vybavení a na svou první výpravu se můžete vydat s instruktorem.

Bikepark/cyklistika

Západní Krkonoše poskytují jedinečné zážitky všem cyklistům. Okolí Rokytnice je protkané cyklostezkami různých náročností. Přímo v Rokytnici nad Jizerou můžete navštívit Bikepark, který nabízí dva adrenalinové sjezdy.

Turistika/Turistické cíle

Rokytnice nad Jizerou je strategickým místem pro letní i zimní turistiku v západních Krkonoších. Po značených turistických trasách je možné vydat se na celodenní výlet na hřebeny Krkonoš nebo směrem do Jizerských hor. Přímo v Rokytnici se nachází také několik značených a poznávacích stezek a naučných okruhů.

Terénní koloběžky

V létě je možné zapůjčení terénních koloběžek na Dvoračkách, případně kdekoli jinde dle předchozí domluvy. Užijte si sjezdy na koloběžkách v Rokytnici nad Jizerou nebo v Harrachově. Odvoz koloběžek zpět na Dvoračky je zajištěn.

Dětská hřiště

V blízkosti penzionu najdete několik dětských hřišť. 
Nejbližší hřiště je u sportovní haly (300 m od penzionu) a v parku na sídlišti (500 m od penzionu). Další jsou v dochozí vzdálenosti max. 30 min.

Sportovní zařízení v Rokytnici

Tělovýchovná jednota Spartak Rokytnice nad Jizerou nabízí možnost využít jejích sportovních zařízení po celý rok. Sportovní hala se nachází 300 m od Penzionu Bona, kde je možné využít halu s palubovkou, menší tělocvičnu s velkou trampolínou a dalším gymnastickým a cvičebním náčiním. V objektu sportovní haly je vám také k dispozici sauna a posilovna.

Za sportovní halou jsou 3 antukové tenisové dvorce a jeden volejbalový. Sportovní vybavení lze zapůjčit.

V těsné blízkosti sportovní haly se nachází Kuželna Spartak Rokytnice, kterou si mohou pronajmout velké i menší kolektivy. Součástí kuželny je šatna, hlediště a bar s možností posezení.

V Horní Rokytnice si zahrajete kopanou na travnatém fotbalovém hřišti.

Nedaleko Dolního náměstí je nově otevřen víceúčelový sportovní areál Pěvín, kde je k dispozici osvětlené hřiště s umělým povrchem, které v zimě slouží jako kluziště. V areálu je vybudován i antukový kurt pro volejbal.

Tandem paragliding

Dopřejte si trochu adrenalinu v podobě tandemového letu na paraglidu z Lysé hory v létě i v zimě. Adrenalinový zážitek zamluvíte na www.paragliding-rokytnice.cz.